Centrum Medical & Spa

Hotel de Esperanto to nie tylko miejsce relaksu, ale również odnowy biologicznej i rehabilitacji.

Hotel Spa basen w górach Kotlina Kłodzka? Jeśli to Ci się marzy, to zapraszamy do Hotelu de Esperanto w Dusznikach Zdrój!

W naszym obiekcie zatroszczymy się o Państwa ciało, jak również ducha. Pod okiem naszych specjalistów doświadczą Państwo wielopłaszczyznowych efektów dla zdrowia i urody. Z dbałością o każdy szczegół dążymy do wydobycia esencji z połączenia nowoczesnych technologii z bogactwem metod pielęgnacyjnych i terapeutycznych wypracowanych na przestrzeni wieków w oparciu o uzdrawiającą moc płynącą z natury i potęgi jej żywiołów.

Na terenie obiektu możecie Państwo korzystać z bogactwa strefy Wellness m.in. basenu, saun, a także gabinetów spa i masażu.

Nasza strefa Fitness wyposażona jest w urządzenia i sprzętu firmy KETTLER, m.in.:

- atlas KINETIC F3

- wiosła COACH

- ergometry

- steppery

a także drabinki, materace, karimaty

- nowoczesne urządzenie do terapii w podwieszeniu

oraz szeroką gamę sprzętu i urządzeń do zabiegów fizjoterapeutycznych, m.in.:

- laser

- magnetronik

- aparat do krioterapii miejscowej

- kriokomora

- ultradźwięki

- elektroterapia

 

Trening fitnessowy skierowany na zdrowie ... dla dobra ciała i duszy

Istnieje szereg pozytywnych skutków regularnego trenowania, wysiłek sportowy zwiększa samoświadomość, poprawia percepcję ciała, pomaga rozładować stres. Również wzmacnia układ odporności oraz chroni układ krążenia. Człowiek z natury potrzebuje ruchu dla zachowania zdrowia fizycznego oraz równowagi duchowej.

Zmiany fizyczne, powodowane regularnym uprawianiem sportu, są wielowymiarowe i odczuwalne już po kilku sesjach treningowych. Dlatego też zachęcamy Państwa do skorzystania z szerokiej oferty zajęć rekreacyjnych i zdrowotnych.

"Nordic Walking krok po kroku" - czyli jak prawidłowo chodzić z kijami. Podczas zajęć nauczą się Państwo techniki marszu z kijkami na poziomie "zdrowotnym" oraz dowiedzą się jakie błędy są najczęściej popełniane a także jak je korygować. Zajęcia przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kijkami, intensywnośc zajęć jest niska i średnia, zajęcia dostępne w każdej grupie wiekowej osób dorosłych. Czas trwania 60-90 min.

"Marsz po zdrowie" - czyli spacer dla wzmocnienia ukł. krwionośnego, kostnego, oddechowego i mięśniowego, połączony z doskonaleniem technik chodzenia z kijkami w samym centrum uzdrowiska. Spacer działa uspokajająco na organizm, likwiduje często występujące bóle karku, kręgosłupa czy głowy. Polecany jest dla każdego! Zajęcia średnio intensywne, skierowane dla osób, które poznały już podstawy marszu z kijkami, w każdym wieku. Czas trwania do indywidualnego ustalenia, średnio 1-2,5h

"Fitness Nordic Walking" - to przede wszystkim doskonała alternatywa dla klasycznego aerobiku, nauka marszu z kijkami na poziomie "fitness" oraz "sportowym". Wysoka intensywność zajęć powoduje lepsze spalanie tłuszczu oraz zaangażowanie niemalże całego ciała do pracy. Marsz przeplatany jest seriami ćwiczeń na posladki, uda, brzuch - co dodatkowo poprawia skuteczność walki z cellulitem czy tłuszczem. Zajęcia o wysokiej intensywności, skierowane dla osób, które chcą zadbać o swoją sylwetkę, poprawić elastyczność mięśni oraz wpłynąć pozytywnie na samopoczucie. Czas trwania zajęć do 2 h - do ustalenia indywidualnie.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników białego szaleństwa! Różnorodność tras w okolicy Dusznik Zdrój zapewnia dobrą zabawę zarówno wytrawnym, jak i początkującym narciarzom. Oferujemy możliwość skorzystania z indywidualnych zajęć dla chętnych, którzy chcą poznać tajniki umiejętnego i szybkiego poruszania się na nartach po stokach pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauki jazdy na nartach.

MyBenefit Gryglówka EHoliday