Super Oferta

Ceny i Rezerwacja

Sprawdź Termin ›
pl de en
YouTube Facebook

Opis zabiegów

HYDROTERAPIA


HYDROMASAŻ - Hydromasaż poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, pozwala dłużej zachować dobrą formę i młodość. Działa też korzystnie na skórę, usuwa zmęczenie i odpręża. Masaż wodny łagodzi też bóle stawów, głowy, rozluźnia napięte mięśnie. Hydromasaż to połączenie zalet tradycyjnego masażu z relaksującymi właściwościami kąpieli. Woda wypompowywana z dysz pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie, powodując ich rozluźnienie, a to działa odprężająco na cały organizm.
Wanna mieści 7 osób, które powinny się zmieniać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Spowodowane to jest rozmieszczeniem dysz – każde zajęte miejsce przez pacjenta masuje inną część pleców.

NATRYSK SZKOCKI/BICZOWY - usprawnia krążenie krwi, stymuluje procesy metaboliczne, korzystnie oddziałuje na układ nerwowy, zmniejsza napięcie mięśni, łagodzi ból stawów w przebiegu niektórych schorzeń (rwa kulszowa, zwyrodnienie stawów, choroby reumatyczne) lub po intensywnym wysiłku fizycznym. Właśnie dlatego bicze szkockie są wykorzystywane w rehabilitacji osób, które doznały urazu tkanek miękkich czy złamań. Wykorzystywane są również w leczeniu wspomagającym przy zanikach mięśniowych oraz chorobach układu krążenia. Głównym wskazaniem do stosowania natrysku biczowego są choroby kostno-stawowe.

KĄPIELE SOLANKOWE -  Jony zawarte w kąpieli są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego podczas kąpieli następuje ich wchłanianie, jednak tylko do momentu wyrównania niedoborów. Chlorek sodu oraz inne jony (występujące wyłącznie w przypadku wykorzystania wody pochodzącej z naturalnych źródeł) oddziałują na organizm tylko poprzez receptory znajdujące się w skórze. Osadzając się na niej, po dłuższym czasie stosowania kąpieli przenikają przez warstwy rogowe naskórka do głębokości kilku milimetrów. Jony chlorkowe i sodowe wpływają na pracę układu nerwowego, poprzez działanie na zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze. Przyczyniają się do osłabienia dolegliwości bólowych, a także obniżenia ogólnej pobudliwości. Kąpiele solankowe powodują wzrost odporności organizmu i normalizację ciśnienia krwi. Pacjenci po zabiegu są rozluźnieni i zrelaksowani. Obserwuje się działanie przeciwbólowe kąpieli. Dodatkowo sama kąpiel wpływa na rozluźnienie mięśni.

KĄPIELE BOROWINOWE - Efektem terapeutycznym  kąpieli w zawiesinie borowinowej jest pobudzenie krążenia krwi, przyspieszenie tętna i oddechu, zaczerwienienie skóry, przejściowa zwyżka ciśnienia krwi, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz oddziaływanie przeciwzapalne składników borowiny.
Borowina ułatwia też wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie. W działaniu zabiegów borowinowych na organizm ważną rolę odgrywa ich wysoka ciepłota, wywołująca przegrzanie tkanek. 
Wskazaniem do stosowanie tego zabiegu są schorzenia i stany pourazowe narządów ruchu, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów, choroby reumatoidalne, zapalenia okołostawowe i nerwobóle.

MASAŻ WIROWY KOŃCZYN DOLNYCH I GÓRNYCH - Wirowy ruch wody i/lub pęcherzyków powietrza powoduje delikatny masaż skóry w okolicy poddanej zabiegowi. Wpływa na znaczne przekrwienie kończyn. Z racji tego przyspiesza krążenie krwi, a przez to prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia tkanek, a jednocześnie szybkiego usuwania zbędnych produktów metabolizmu i toksyn. Kąpiel wirowa powoduje wchłanianie obrzęków i zmniejszenie zastoju krwi żylnej. Dzięki temu obserwuje się przeciwbólowe i przeciwzapalne działanie tego zabiegu.

KĄPIEL PEREŁKOWA -  Istotą działania tego typu kąpieli jest mikromasaż wywoływany przez pęcherzyki powietrza delikatnie uderzające w ciało pacjenta podczas zanurzenia w wodzie. Obserwuje się wpływ zabiegu na zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze, regulujące pracę narządów wewnętrznych. Powoduje rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek, przemieszczenie płynów ustrojowych, zwiększa dopływ krwi żylnej do serca oraz poprawia przemianę materii, daje uczucie rozluźnienia i odprężenia.

FIZYKOTERAPIA

LASEROTERAPIA - Laseroterapia jest stosowana z bardzo dobrymi efektami terapeutycznymi w większości schorzeń. Zastosowanie skanera pozwala na wykonanie zabiegu na dużej powierzchni ciała, a fakt iż jest to metoda bezkontaktowa (skaner nie dotyka ciała pacjenta) pozwala na bezpieczne zastosowanie zabiegu do leczenia owrzodzeń i ran. Laseroterapia wpływa na przyśpieszenie ich gojenia, a także obserwuje się działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe tego zabiegu.

ELEKTROTERAPIA -  Zabiegi wykonuje się przy użyciu prądu stałego lub zmiennego o różnej częstotliwości. W elektroterapii wykorzystuje się działanie biologiczne prądu elektrycznego, który w zależności od rodzaju powodować może pobudzenie nerwów i mięśni, uśmierzenie bólu, złagodzenie stanu zapalnego, zwiększenie ukrwienia tkanek, polepszenie trofiki tkanek, intensyfikację przemiany materii, przyspieszenie regeneracji tkanek. Najczęściej stosowane zabiegi to: galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, prądy TENS, prądy interferencyjne, prądy diadynamiczne.


LAMPA BIOPTRON - Światło BIOPTRON posiada właściwości biostymulacyjne: działają na skórę, stymuluje światłoczułe struktury wewnątrzkomórkowe oraz biocząsteczki. Stymulacja zapoczątkowuje komórkowe reakcje łańcuchowe i wyzwala tzw. reakcje wtórne, które nie ograniczają się wyłącznie do naświetlanego obszaru skóry, lecz dotyczą całego organizmu.
Medyczne światło Bioptron przetestowane klinicznie i certyfikowane jako światło skutecznie leczące ból, rany, oparzenia, urazy sportowe, trądzik, łuszczycę, skutki procesu starzenia oraz szereg innych dolegliwości,

LAMPA SOLLUX - Promieniowanie IR poprzez wytwarzanie w tkankach ciepła wpływa na zmniejszenie napięcia ścian naczyń krwionośnych (a dokładniej naczyń włosowatych znajdujących się w skórze), przez co następuje ich rozszerzenie. Poszerzenie naczyń krwionośnych, a przez to zwiększenie mikrokrążenia powoduje, iż tkanki w obrębie naświetlanej powierzchni ciała są lepiej dotlenione i odżywione, a zbędne produkty metabolizmu szybko usuwane. Pozytywne działanie obserwuje się również w przypadku układu chłonnego.

MAGNETOTERAPIA - zabieg polega na zastosowaniu wolnozmiennego pola magnetyczne. Magnetoterapia wspomaga proces leczenia kości, stawów, tkanek miękkich, a nawet depresji. Powoduje również poprawę wykorzystania tlenu przez komórkę i zwiększenie przemiany energii. Zaletą magnetoterapii jest to, że może być stosowana w ostrym stadium choroby. Poza tym pole magnetyczne przechodzi przez gips, ubrania, bandaż. Zabieg ten można stosować przy wszczepionych, nieelektronicznych implantach.

ULTRADZWIĘKI/FONOFOREZA - ich działanie sprowadza się głównie do wewnętrznego mikromasażu tkankowego oraz wywołaniu efektu termicznego. Dzięki temu następuje przegrzanie danej okolicy i zwiększenie przez nią przepływu krwi. Ultradźwięki wspomagają procesy regeneracji tkanek. Podczas zabiegu pacjent nie doświadcza wrażeń czuciowych ze strony głowicy. Fonoforeza polega na podaniu leku w postaci żelu, maści za pomocą ultradzwięków w głąb tkanek. Zabieg wykonany zgodnie z ogólnie przyjętymi regułami jest całkowicie bezpieczny.

MASAŻ

MASAŻ KLASYCZNY - wyróżnia się działanie miejscowe i ogólne masażu. Działanie miejscowe odnosi się do tkanek bezpośrednio opracowywanych przez masażystę, czyli skóry, tkanki podskórnej, powięzi, aparatu więzadłowego, a także stawów i mięśni. W przypadku działania ogólnoustrojowego obserwuje się zmiany w układzie krążenia, nerwowym, wewnątrzwydzielniczym, dokrewnym, a także oddechowym oraz pokarmowym. Podczas zabiegu pacjent odpręża się, relaksuje oraz niejednokrotnie odczuwa senność. Ma to związek z ogólnym rozluźnieniem organizmu pod wpływem bodźców termicznych i mechanicznych.

MASAŻ PODWODNY RĘCZNY - Działanie masażu podwodnego jest podobne do oddziaływania na organizm masażu klasycznego. Strumień wody wywołuje ucisk na ciało pacjenta powodując masaż skóry, tkanek podskórnych i mięśni. Przyczynia się do zwiększenia krążenia krwi w skórze. Dzięki temu tkanki, na których prowadzony jest masaż podwodny są lepiej dotlenione i odżywione. Większy przepływ krwi powoduje usunięcie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii z danych okolic. Równomierne przesuwanie strumienia wody po ciele pacjenta powoduje naprzemienne, delikatne zwężanie i rozszerzanie naczyń krwionośnych, co prowadzi do ich uelastycznienia. Wspomaga również procesy regeneracji tkanek.

MASAŻ WODNY AQUAVIBRON – jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Działanie aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego.

KINEZYTERAPIA

ĆWICZENIA W ODCIĄŻENIU -  polegają na samodzielnym wykonaniu przez pacjenta ruchów w stawach przy odciążeniu ćwiczonego odcinka ciała. Levitas nowoczesnym urządzeniem do terapii w podwieszeniu, które wykorzystuje bardzo wytrzymałą i stabilną ramę metalową. Dzięki wykorzystaniu specjalnego przesuwnego systemu prowadnic z wysokiej jakości rolkami i ślizgami oraz wychylanego ramienia, oferuje on większy zakres ćwiczeń niż tradycyjne kabiny UGUL.

ĆWICZENIA INDYWIDUALNE – ćwiczenia dobrane do potrzeb i możliwości pacjenta. Stosowane są ćwiczenia czynne, czynno-bierne, bierne, wspomagane czy ćwiczenia na przyrządach typu atlas lub cykloergometr. Wykorzystywane są dla urozmaicenia i lepszego usprawniania piłki, laski gimnastyczne, taśmy typu thera-band.

KRIOTERAPIA

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA PARAMI AZOTU - Krioterapia miejscowa polega na miejscowym ochłodzeniu tkanek za pomocą par azotu. Zabieg przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne, przez co jest chętnie stosowany przez pacjentów. Wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Dzięki temu jest często stosowany przy świeżych urazach zarówno układu kostno-stawowego, jak i tkanek miękkich.

KRIOTERAPIA OGÓNOUSTROJOWA (KRIOKOMORA) - Terapia zimnem podwyższa poziom endorfin (hormon szczęścia). Obniża przemęczenie psychiczne i fizyczne. Uśmierza ból. Doskonale wpływa na regenerację organizmu. Wspomaga motywację do podejmowania wyczerpujących działań. Opóźnia narastanie zmęczenia. Obniża reakcje stresowe.
Zabieg jest dwufazowy: Najpierw przebywa się w około 30 sek. w komorze wstępnej, gdzie temperatura nie przekracza -70 stopni. Następnie w kriokomorze właściwej, w której temperatura wynosi między -110 stopnia a -160 stopni, tutaj czas ustalony jest indywidualnie od jednej do trzech minut. Potem porcja ruchu dla pobudzenia krążenia. Efekt? Niezwykły przypływ energii i młodsza, jędrniejsza skóra. 

 

SAUNA

SAUNA NA PODCZERWIEŃ (Infra Red) - Zadaniem tej sauny jest bezpośrednie ogrzanie ciała poprzez przenikanie promieni podczerwieni, a nie ogrzewanie powietrza, jak ma to miejsce w saunach tradycyjnych. W kontakcie z ciałem podczerwień przekształca się w ciepło, poprzez co rozgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne, przez co jest bardziej efektywna. Pod wpływem ciepła naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, wzrasta tętno, zaczyna się intensywne pocenie, podobnie jak w trakcie wysiłku fizycznego, co powoduje nie tylko spalanie kalorii, ale dochodzi też do usuwania przez skórę toksyn. To z kolei przyczynia się do tego, że sprawniej pracuje układ immunologiczny.

 

BASEN REKREACYJNO - LECZNICZY

Basen rekreacyjno-leczniczy z zapleczem SPA o wymiarach 12x6,5m. Głębokość basenu jest zróżnicowana: waha się od 110 do 135cm. Jest to idealna głębokość do zajęć gimnastycznych i rehabilitacji. Temperatura wody wynosi 28-31⁰C. Wzdłuż basenu przymocowane są poręcze, które ułatwiają korzystanie z basenu. Grupa ćwiczeniowa liczy maksymalnie 15 osób. Do zajęć wykorzystywane są przyrządy wypornościowe takie jak makarony, deski, hantle czy piłki. Ćwiczenia w basenie nie obciążają stawów i nie ma ryzyka urazów, więc każdy bez względu na wiek, kondycję czy stan zdrowia może z takich zajęć korzystać.


MyBenefit Gryglówka EHoliday