Super Oferta

Ceny i Rezerwacja

Sprawdź Termin ›
pl de en
YouTube Facebook

W Okolicy

Duszniki Zdrój to idealna baza wypadowa dla turystów, którzy chcą zobaczyc piękno Ziemi Kłodzkiej i pogranicza czeskiego

Muzeum Papiernictwa 
Papiernia dusznicka jest jedną z największych atrakcji turystycznych naszego pięknego regionu. Jest to jedyny zachowany i do dziś działający obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych w środkowej Europie.
Muzeum Papiernictwa
57-340 Duszniki Zdrój, ul. Kłodzka 42
tel. (0-74) 866 92 48, tel./fax (074) 866 90 20
e-mail: biuro@muzpap.pl 

Park Zdrojowy 
Największym bogactwem naturalnym Dusznik Zdrój są lecznicze źródła mineralne należące do typu źródeł szczelinowych. Wody dusznickie należą do szczaw wodorowęglanowych-wapniowych. Stopień mineralizacji jest na poziomie 1,3 – 2,5 g/dm3. Mają one stabilny skład chemiczny. Wydajność źródeł ulega nieznacznym wahaniom tylko pod wpływem opadów atmosferycznych. Używane są do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i do produkcji CO2.


Dworek im. Fryderyka Chopina
Budynek powstał w latach 1802-1805 jako dom towarzyski, gdzie skupiało się życie kulturalne ówczesnego uzdrowiska. W 1826 r. koncertował w nim Fryderyk Chopin. Dworek usytuowany jest w pobliżu rzeki Bystrzycy Dusznickiej w Parku Zdrojowym. Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie w Dworku Chopina odbywają się już od ponad sześćdziesięciu lat. Jest to najstarszy nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny.

Kamienny Obelisk z Popiersiem Fryderyka Chopina
W pobliżu miejsca historycznego koncertu wielkiego kompozytora stanął diorytowy głaz dwumetrowej wysokości z brązowym medalionem przedstawiającym popiersie artysty i podpisem w języku łacińskim „Fryderykowi Chopinowi, który w Dusznikach w roku 1826 swą sztuką prawdziwą i wysoką kulturą szlachetny duszy charakter w zaraniu młodości okazał, pomnik ten ku wiecznej rzeczy pamięci za pozwoleniem władz miejskich Polak Polakowi wystawił”.

Pomnik Fryderyka Chopina
Pomnik stanął w Parku Zdrojowym, przed południowym wejściem do Teatru Zdrojowego w 1976 r., w 150 rocznicę pobytu kompozytora w naszym mieście. Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonano w czasie trwania XXX Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego.

Kolorowa Fontanna
Jest to jedna z trzech fontann Parku Zdrojowego i niewątpliwie jedna z największych atrakcji uzdrowiska. Dzięki podświetleniu kolorowymi reflektorami, regulacji wysokości strumienia wody oraz zmianom jego kształtu można oglądać efektowne widowisko. Pokazy „Kolorowej Fontanny” odbywają się od czerwca do września w każdą sobotę i niedzielę, w dni świąteczne. 

Szachy
Na miłośników gry w szachy i warcaby czeka specjalnie przygotowane miejsce w naszym Parku Zdrojowym. Dla podkreślenia wyjątkowości gry, figury szachowe zostały wykonane w dużej skali. Można tu rozgrywać partie szachowe na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody.

Kalendarz ze zmienną datą
W Parku Zdrojowym obok Dworku Chopina znajduje się kalendarz z kwiatów, gdzie codziennie zmieniana jest data na aktualną. Jest to fragment dusznickiej zieleni miejskiej, która nadaje miastu specyficzny i niepowtarzalny wizerunek.

Pręgierz
Na dusznickim rynku znajduje się pręgierz, który ma niezwykłą historię. To tutaj po raz pierwszy w historii ścięto kata.

Kościoły
Kościół Parafialny Pw. Św. Piotra i Pawła
Kosciół Polsko- Katolicki Pw.Matki Bożej Różańcowej
Kościół Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Kosciół Pw. Św. Franciszka i Leonarda
Dawna Kaplica Pw. Św. Trójcy

MyBenefit Gryglówka EHoliday